ERJ-T14J182U
Panasonic
ERJ-T14J182U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-T14J182U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-T14J182U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 1.8K OHM 5% 1/2W 1210
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:1.8 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:ERJT14J182U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:1.8 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film