ERJ-S1DJ623U
Panasonic
ERJ-S1DJ623U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S1DJ623U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S1DJ623U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 62K OHM 5% 3/4W 2010
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:62 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:ERJS1DJ623U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:62 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film