ERJ-S1DF1272U
Panasonic
ERJ-S1DF1272U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S1DF1272U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S1DF1272U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 12.7K OHM 1% 3/4W 2010
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:12.7 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:ERJS1DF1272U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:12.7 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film