ERJ-S1DD5231U
Buy ERJ-S1DD5231U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S1DD5231U
Manufacturer Panasonic
Description 2010 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 5.
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:5.23 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:ERJS1DD5231U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:5.23 kOhms ±0.5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film