ERJ-S14F44R2U
Panasonic
ERJ-S14F44R2U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S14F44R2U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S14F44R2U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 44.2 OHM 1% 1/2W 1210
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:44.2 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:ERJS14F44R2U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:44.2 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film