ERJ-S12F59R0U
Panasonic
ERJ-S12F59R0U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S12F59R0U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S12F59R0U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 59 OHM 1% 3/4W 1812
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:ERJ
Resistance:59 Ohms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:ERJS12F59R0U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:59 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1812 (4532 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film