ERJ-S08J151V
Panasonic
ERJ-S08J151V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S08J151V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S08J151V
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Description RES SMD 150 OHM 5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.25W, 1/4W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±200ppm/°C
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERJS08J151V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:ERJ-S08J151V
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:150 Ohm ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%