ERJ-S06J164V
Panasonic
ERJ-S06J164V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S06J164V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S06J164V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ERJ
Resistance:160 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:ERJS06J164V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:160 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film