ERJ-S03F2871V
Panasonic
ERJ-S03F2871V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S03F2871V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S03F2871V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:ERJ
Resistance:2.87 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:ERJS03F2871V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:2.87 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film