ERJ-S02F4321X
Panasonic
ERJ-S02F4321X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S02F4321X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S02F4321X
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0402
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
Resistance:4.32 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:ERJS02F4321X
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:4.32 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film