ERJ-S02F11R8X
Panasonic
ERJ-S02F11R8X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-S02F11R8X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S02F11R8X
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Description RES SMD 11.8 OHM 1% 1/10W 0402
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0402
Thickness (Max):±200ppm/°C
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0402 (1005 Metric)
Other Names:ERJS02F11R8X
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:ERJ-S02F11R8X
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:11.8 Ohm ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%