ERJ-S02D6982X
Buy ERJ-S02D6982X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-S02D6982X
Manufacturer Panasonic
Description 0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 69
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
Resistance:69.8 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:ERJS02D6982X
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:69.8 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film