ERJ-PB6D4751V
Panasonic
ERJ-PB6D4751V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-PB6D4751V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-PB6D4751V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 4.75K OHM 0.5% 1/4W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ERJ
Resistance:4.75 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:ERJPB6D4751V
P21096TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:4.75 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film