ERJ-PB6B1022V
Panasonic
ERJ-PB6B1022V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-PB6B1022V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-PB6B1022V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/4W 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ERJ
Resistance:10.2 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:P20709DKR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:10.2 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film