ERJ-PB3B8451V
Panasonic
ERJ-PB3B8451V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-PB3B8451V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-PB3B8451V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/5W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:ERJ
Resistance:8.45 kOhms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:ERJPB3B8451V
P20078TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:8.45 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film