ERJ-PA3F3303V
Panasonic
ERJ-PA3F3303V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-PA3F3303V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-PA3F3303V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:ERJ
Resistance:330 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:P330KBYCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:330 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film