ERJ-P6WF1373V
Panasonic
ERJ-P6WF1373V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-P6WF1373V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-P6WF1373V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 137K OHM 1% 1/2W 0805
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ERJ
Resistance:137 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:ERJP6WF1373V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:137 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film