ERJ-B3BFR68V
Panasonic
ERJ-B3BFR68V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-B3BFR68V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-B3BFR68V
Manufacturer Panasonic
Description RES 0.68 OHM 1/2W 0805 WIDE
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
Supplier Device Package:0508
Size / Dimension:0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Series:ERJ
Resistance:680 mOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Other Names:ERJB3BFR68V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:680 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film