ERJ-B2AJ684V
Panasonic
ERJ-B2AJ684V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-B2AJ684V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-B2AJ684V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 680K OHM 3/4W 1206 WIDE
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0612
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Series:ERJ
Resistance:680 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Other Names:ERJB2AJ684V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:680 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film