ERJ-B1BJR36U
Panasonic
ERJ-B1BJR36U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-B1BJR36U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-B1BJR36U
Manufacturer Panasonic
Description RES 0.36 OHM 2W 2010 WIDE
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1020
Size / Dimension:0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Series:ERJ
Resistance:360 mOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Other Names:ERJB1BJR36U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:360 mOhms ±5% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film