ERJ-A1BF8R2U
Buy ERJ-A1BF8R2U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-A1BF8R2U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 8.2 OHM 1.33W 2512 WIDE
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Series:ERJ
Resistance:8.2 Ohms
Power (Watts):1.33W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Other Names:ERJA1BF8R2U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:8.2 Ohms ±1% 1.33W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film