ERJ-8ENF1803V
Panasonic
ERJ-8ENF1803V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-8ENF1803V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-8ENF1803V
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Description RES SMD 180K OHM 1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.25W, 1/4W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERJ8ENF1803V
P180KFTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:41 Weeks
Manufacturer Part Number:ERJ-8ENF1803V
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:180k Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%