ERJ-8ENF1693V
Panasonic
ERJ-8ENF1693V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-8ENF1693V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-8ENF1693V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 169K OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
Resistance:169 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W