ERJ-8CWFR020V
Panasonic
ERJ-8CWFR020V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-8CWFR020V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-8CWFR020V
Manufacturer Panasonic
Description RES 0.02 OHM 1% 1W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
Resistance:20 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERJ8CWFR020V
P0.02BVTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:20 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film