ERJ-8CWFR015V
Panasonic
ERJ-8CWFR015V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-8CWFR015V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-8CWFR015V
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Description RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:1W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±75ppm/°C
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERJ8CWFR015V
P0.015BVTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:ERJ-8CWFR015V
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
FIFO's:2
Expanded Description:0.015 Ohm ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%