ERJ-8BWJR030V
Panasonic
ERJ-8BWJR030V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-8BWJR030V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-8BWJR030V
Manufacturer Panasonic
Description RES 0.03 OHM 5% 1W 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
Resistance:30 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:P.030AVCT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:30 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film