ERJ-8BSFR13V
Panasonic
ERJ-8BSFR13V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-8BSFR13V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-8BSFR13V
Manufacturer Panasonic
Description RES 0.13 OHM 1% 1/2W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
Resistance:130 mOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERJ8BSFR13V
P17681TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:130 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film