ERJ-6RED4533V
Buy ERJ-6RED4533V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-6RED4533V
Manufacturer Panasonic
Description RES 453K OHM 0.5% 1/10W 0805
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ERJ
Resistance:453 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:ERJ6RED4533V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:453 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film