ERJ-6ENF5360V
Panasonic
ERJ-6ENF5360V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-6ENF5360V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-6ENF5360V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 536 OHM 1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ERJ
Resistance:536 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W