ERJ-3LWJR010V
Panasonic
ERJ-3LWJR010V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-3LWJR010V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-3LWJR010V
Manufacturer Panasonic
Description RES 0.01 OHM 5% 1/4W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ +300ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:ERJ
Resistance:10 mOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:ERJ3LWJR010V
P19190TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:10 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense Thick Film