ERJ-2RKF3602X
Panasonic
ERJ-2RKF3602X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-2RKF3602X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-2RKF3602X
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 36K OHM 1% 1/10W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
Resistance:36 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W