ERJ-2RKF3481X
Panasonic
ERJ-2RKF3481X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-2RKF3481X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-2RKF3481X
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
Resistance:3.48 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:ERJ2RKF3481X
P3.48KLTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.48 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film