ERJ-2RKF1210X
Panasonic
ERJ-2RKF1210X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-2RKF1210X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-2RKF1210X
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Description RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0402
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
RoHS Status:Digi-Reel®
Polarization:0402 (1005 Metric)
Other Names:P121LDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:41 Weeks
Manufacturer Part Number:ERJ-2RKF1210X
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:121 Ohm ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%