ERJ-2RHD1912X
Panasonic
ERJ-2RHD1912X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-2RHD1912X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-2RHD1912X
Manufacturer Panasonic
Description RES 19.1K OHM 0.5% 1/16W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERJ
Resistance:19.1 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:ERJ2RHD1912X
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:19.1 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film