ERJ-1TYJ180U
Panasonic
ERJ-1TYJ180U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-1TYJ180U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-1TYJ180U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Series:ERJ
Resistance:18 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:ERJ1TYJ180U
PT18XTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:18 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film