ERJ-1TNF6803U
Panasonic
ERJ-1TNF6803U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-1TNF6803U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-1TNF6803U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 680K OHM 1% 1W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Series:ERJ
Resistance:680 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:ERJ1TNF6803U
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:680 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film