ERJ-1GEF56R0C
Panasonic
ERJ-1GEF56R0C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-1GEF56R0C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-1GEF56R0C
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 56 OHM 1% 1/20W 0201
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:ERJ
Resistance:56 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W