ERJ-14NF3403U
Panasonic
ERJ-14NF3403U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-14NF3403U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-14NF3403U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 340K OHM 1% 1/2W 1210
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:340 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:P340KAADKR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:340 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film