ERJ-14NF30R0U
Panasonic
ERJ-14NF30R0U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-14NF30R0U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-14NF30R0U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 30 OHM 1% 1/2W 1210
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ERJ
Resistance:30 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:ERJ14NF30R0U
P30.0AATR-ND
P30AATR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:30 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film