ERJ-12RQJ2R2U
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-12RQJ2R2U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-12RQJ2R2U
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 2.2 OHM 5% 1/2W 1812
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:ERJ
Resistance:2.2 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:ERJ12RQJ2R2U
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:2.2 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1812 (4532 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film