ERD-S1TJ620V
Panasonic
ERD-S1TJ620V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERD-S1TJ620V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERD-S1TJ620V
Manufacturer Panasonic
Description RES 62 OHM 1/2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-150/ -350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Series:ERDS1
Resistance:62 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Other Names:ERDS1TJ620V
P62BBTB
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:62 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film