ERB-RE1R40V
Panasonic
ERB-RE1R40V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERB-RE1R40V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERB-RE1R40V
Manufacturer Panasonic
Description FUSE BOARD MOUNT 1.4A 32VDC 0603
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:32V
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W x 0.025" H (1.60mm x 0.81mm x 0.63mm)
Series:ERB-RE
Response Time:Fast
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:P121392DKR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating:1.4A
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A