ERA-V15J821V
Panasonic
ERA-V15J821V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-V15J821V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-V15J821V
Manufacturer Panasonic
Description RES TEMP SENS 820 OHM 5% 1/16W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Temperature Sensitive
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:1500ppm/°C
Series:ERAV
Resistance:820 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:P820CFCT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:820 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 1500ppm/°C Surface Mount