ERA-V15J220V
Panasonic
ERA-V15J220V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-V15J220V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-V15J220V
Manufacturer Panasonic
Description RES TEMP SENS 22 OHM 5% 1/16W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Temperature Sensitive
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:1500ppm/°C
Series:ERAV
Resistance:22 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:P22CFCT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:22 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 1500ppm/°C Surface Mount