ERA-S27J222V
Panasonic
ERA-S27J222V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-S27J222V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-S27J222V
Manufacturer Panasonic
Description RES TEMP SENS 2.2K OHM 5% 1/10W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Temperature Sensitive
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:2700ppm/°C
Series:ERAS
Resistance:2.2 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:ERAS27J222V
P2.2KCCTR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:2.2 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 2700ppm/°C Surface Mount