ERA-8APB3241V
Panasonic
ERA-8APB3241V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-8APB3241V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-8APB3241V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/4W 1206
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 895 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERA-8A
Resistance:3.24 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W