ERA-8AEB69R8V
Panasonic
ERA-8AEB69R8V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-8AEB69R8V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-8AEB69R8V
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERA-8A
Resistance:69.8 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERA-8AEB69R8P
ERA8AEB69R8V
P69.8BCTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:69.8 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film