ERA-3EEB2370V
Buy ERA-3EEB2370V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-3EEB2370V
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:ERA-3E
Resistance:237 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:ERA3EEB2370V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:237 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film