ERA-2HEB1471X
Panasonic
ERA-2HEB1471X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-2HEB1471X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-2HEB1471X
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/16W 0402
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERA-2H
Resistance:1.47 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:ERA2HEB1471X
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.47 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film