ERA-2AEC6341X
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-2AEC6341X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-2AEC6341X
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:ERA-2A
Resistance:6.34 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:ERA2AEC6341X
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:6.34 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film